Noutăți
Revenirea în Comrat se amînă. A doua parte a sezonului, Olimp va juca în Ceadîr Lunga
3
09.01.21
FC Bălți va disputa meciuri amicale cu 4 cluburi din Divizia Națională
7
09.01.21
FMF a petrecut lucrări de conservare a terenului de fotbal din Drochia (foto)
0
05.01.21
A fost întocmit calendarul părții secunde a campionatului în Divizia A
4
25.12.20
FC Bălți va avea o bază proprie. La primăvară echipa se va antrena deja la noul stadion
22
19.12.20
Președintele clubului Real-Succes Veaceslav Maximov: "Cînd vom avea un teren cu iarbă naturală, va fi posibil de vorbit și de promovarea în Divizia Națională"
3
15.12.20
Vladimir Țaranu, președinte FC Bălți: "Am auzit de „Modelul de rentabilitate socială a investițiilor în fotbal" de mult timp. Este o idee foarte bună"
0
13.12.20
Comitetul de Arbitri a suspendat centralul meciului dintre Tighina și Speranța Drochia
8
02.12.20
Speranța Drochia a surclasat Spartanii în ultimul meci din acest an jucat în Divizia A (rezumat video)
11
28.11.20
Daniel Adam: "Cred că meciul cu Speranța va fi unul greu, pentru că adversarii doresc să se revanșeze după meciul precedent direct"
9
27.11.20
Veaceslav Sofroni a fost suspendat pentru cinci etape ale Diviziei A
7
25.11.20
FC Bălți a sărbătorit încheierea cu succes a anului. Iarna echipa va merge în Turcia la un cantonament (video)
4
24.11.20
Valeriu Conea: "Pot spune că am progresat mai mult ca echipă, atmosfera este bună in vestiar și pe teren"
2
24.11.20
Shota Makharadze: "Experiența pe care tinerii noștri fotbaliști o vor acumula în campionat va fi de neprețuit"
1
23.11.20
FC Bălți - FC Sucleia 7:0 (rezumat video)
11
22.11.20
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 14

06 noiembrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - Tighina 2:1
Goluri: Gheorghiev, 33 (pen) - 1:0, E.Țiverenco, 50 - 1:1, Borovschii, 73 - 2:1
Olimp: Ozdemir, Sinkovskii, Gagauz (Gargalîc, 43), M.Uzun, Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Botnarenco (N.Uzun, 56), Parfeni.
Rezerve: Cîlcic, Bolgar, Pulucciu, Covricov.
Tighina: A.Coval, Chirev (Saveliev, 65), R.Gadevici, A.Tcaciuc (Boligari, 82), A.Spinu, E.Țiverenco, Iu.Mîrza (Ciobanu, 89), Turta, Mihailuța, N.Ciumacenko, Tasev (Slobodeniuc, 46).
Rezerve: Dolea, A.Hodichin, Evtodiev.
Arbitru: I.Bilea. Ceadîr-Lunga, stadionul orașenesc.

Spartanii - FC Sireți 1:1
Goluri: D.Adam, 8 - 1:0, Lisu, 76 (autogol) - 1:1
Spartanii: Galac, Andr.Prepelița, I.Borș, V.Beșeti, V.Cojocaru, Adam, V.Negară, Rotaru, Lisu, N.Cebotari-jun., Coda.
Rezerve: Furdui, A.Mămăligă.
FC Sireți: An.Popovici, Pojoga, Petrascu, Casim, Meleca, A.Șoimu (Iu.Bursuc, 53), S.Epureanu, Bețivu (Ermurachi, 46), O.Șoimu, Mihei, Ciobu.
Rezerve: Badea, Sula.
Arbitru: G.Vorfolomei. Selemet, stadionul sătesc.

Iskra - Sheriff-2 1:2
Goluri: Ignatov, 25 - 0:1, Gliga, 65 (pen) - 0:2, D.Graur, 67 - 1:2
Iskra: Sîrghi, V.Cușnir, Ceh, Diaconu, A.Ceban, Latîșov (Dum.Graur, 46), Roizman (A.Lupașco, 17), Mirciu (L.Iurcu, 71), Știrbu, Reznic, Malțev.
Rezerve: Parandiuc, D.Rassulov, Elțov.
Sheriff-2: M.Cioban, R.Scurtul, Danilov, Gliga (Untura, 90+2), N.Covali, Cesnocov, Ignatov, Pleșco, Picus (Maracuța, 89), Murovanîi (T.Gheorghiu, 81), Seraf.Cojocari.
Rezerve: Samoilenco, Procopişen, Corneencov.
Arbitru: S.Derenov. Rîbnița, stadionul orașenesc.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Spartanii
    15:00
20.03.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - Tighina
    15:00
  • Speranța D - FC Sireți
    15:00
26.03.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    15:00
  • Spartanii - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
  • Iskra - FC Bălți
    15:00
27.03.2021, Etapa 18
  • FC Sireți - Victoria
    15:00
  • Tighina - Grănicerul
    15:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    15:00
02.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    00:00
  • FC Sucleia - Spartanii
    00:00
  • Sheriff-2 - Tighina
    00:00
  • Victoria - Speranța D
    00:00
03.04.2021, Etapa 19
  • Iskra - Real-Succes
    00:00
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    00:00
  • Grănicerul - FC Sireți
    00:00
09.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    00:00
  • FC Sireți - Sheriff-2
    00:00
  • Tighina - FC Sucleia
    00:00
  • FC Fălești - Iskra
    00:00
10.04.2021, Etapa 20
  • Speranța D - Grănicerul
    00:00
  • Spartanii - Cahul-2005
    00:00
  • Real-Succes - FC Bălți
    00:00
16.04.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    00:00
  • Iskra - Spartanii
    00:00
  • FC Sucleia - FC Sireți
    00:00
17.04.2021, Etapa 21
  • Real-Succes - Olimp
    00:00
  • Cahul-2005 - Tighina
    00:00
  • Sheriff-2 - Speranța D
    00:00
  • Grănicerul - Victoria
    00:00
23.04.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    00:00
  • Victoria - Sheriff-2
    00:00
  • Spartanii - FC Bălți
    00:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    00:00
24.04.2021, Etapa 22
  • Speranța D - FC Sucleia
    00:00
  • FC Sireți - Cahul-2005
    00:00
  • Tighina - Iskra
    00:00
30.04.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    00:00
  • Iskra - FC Sireți
    00:00
  • FC Sucleia - Victoria
    00:00
01.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    00:00
  • FC Bălți - Tighina
    00:00
  • Cahul-2005 - Speranța D
    00:00
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    00:00
07.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    00:00
  • Tighina - Real-Succes
    00:00
  • Spartanii - FC Fălești
    00:00
08.05.2021, Etapa 24
  • Victoria - Cahul-2005
    00:00
  • Olimp - Sheriff-2
    00:00
  • Speranța D - Iskra
    00:00
  • FC Sireți - FC Bălți
    00:00
14.05.2021, Etapa 25
  • FC Fălești - Tighina
    00:00
  • Real-Succes - FC Sireți
    00:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
15.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    00:00
  • FC Bălți - Speranța D
    00:00
  • Iskra - Victoria
    00:00
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    00:00
21.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    00:00
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    00:00
  • Grănicerul - Iskra
    00:00
  • Victoria - FC Bălți
    00:00
  • Speranța D - Real-Succes
    00:00
  • FC Sireți - FC Fălești
    00:00
  • Tighina - Spartanii
    00:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
16
14
0
2
45:9
42
2. Cahul-2005
16
12
2
2
47:14
38
3. Sheriff-2
16
10
2
4
26:16
32
4. Spartanii
16
9
3
4
35:25
30
5. Tighina
16
9
2
5
37:20
29
6. Speranța D
16
8
5
3
36:20
29
7. FC Sucleia
16
9
2
5
42:28
29
8. Grănicerul
16
6
0
10
17:34
18
9. Olimp
16
5
3
8
25:26
18
10. Iskra
16
4
5
7
29:35
17
11. Real-Succes
16
3
4
9
21:26
13
12. Victoria
16
3
2
11
30:45
11
13. FC Fălești
16
3
0
13
18:57
9
14. FC Sireți
16
1
2
13
13:66
5
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
M.Țurcan (Speranța D)
14 (1)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Stancev (Cahul-2005)
11
Onofrei (Spartanii)
11 (1)
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Noroc (Speranța D)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
9
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)